← Wszystkie posty
5 min read

Podsumowanie Concept Art Master 4 i start zapisów na Concept Art Master 5!

Co to była za edycja! Mnóstwo nowości i trzy miesiące intensywnej nauki. To wszystko zaowocowało świetnymi pracami uczestników czwartej edycji kursu!

Co to była za edycja! Mnóstwo nowości i trzy miesiące intensywnej nauki. To wszystko zaowocowało świetnymi pracami uczestników czwartej edycji kursu!
Paweł Graniak
5 min read

Czwarta edycja naszego kursu concept artu była pod wieloma względami wyjątkowa. Po pierwsze zapisało się na nią bardzo dużo osób, które w niezwykle szybki sposób podnosiły swoje umiejętności. Bardzo dobry efekt przyniosła zmiana głównego tematu. W tej edycji kursu trzeba było zmierzyć się z postacią Łowcy Koszmarów, co bardzo przypadło do gustu naszym studentom.

Trafiła nam się także wyjątkowo zaangażowana grupa. Nie widziałem jeszcze tak wielkich chęci do pracy, jak podczas tej edycji. Kursanci znakomicie projektowali i malowali. Już po pierwszym ćwiczeniu, którym była mapa myśli widać było ogromną pracę, którą wykonali. Mnóstwo projektów pojawiało się już w pierwszych dniach, potem tempo również nie zwalniało. To ogromne zaangażowanie widać było także podczas cotygodniowych spotkań live. Frekwencja na nich była powyżej 70%! To się do tej pory nie zdarzyło.

Niespotykane było również to, że uczestnicy naszego kursu tak szybko zdobywali „punkty doświadczenia” i wchodzili na coraz wyższe poziom. Dużo osób wywalczyło pełne certyfikaty, a to przysłuży się ich dalszemu rozwojowi i znalezieniu w przyszłości wymarzonej pracy.

Dla nas był to czas, w którym sami bardzo dużo się nauczyliśmy. Dzięki tej nauce wiemy, jak jeszcze bardziej udoskonalić nasz kurs. Dziękuję wszystkim kursantom za udział w tej wędrówce pełnej przygód i mam nadzieję, że z niektórymi spotkamy się w kolejnej edycji.

Żeby jednak podsumowanie Concept Art Master 4 było pełne, poprosiłem również pozostałych instruktorów o krótką wypowiedź na temat tej edycji. Oto, co napisali.

Jakub „Kaktus” Balewicz:

Kolejna edycja kursu. Wydaje nam się, że już wszystko wiadome i znane, jednak... nowa fala kursantów to powiew świeżości. Nowe unikalne podejścia do zagadnień, kreatywność i czerpanie z przeróżnych inspiracji. W tej edycji było więcej uczestników, co dało się odczuć, jednak zorganizowanie i sumienność kursantów pozwoliła sprawnie prowadzić program i konsultacje.

Największym, pozytywnym zaskoczeniem była ogromna moc, z jaką kursanci ruszyli do pracy
. Już pierwszego dnia po inauguracji, pojawiło się sporo podejść do pierwszych zadań. Taka energia trzymała się do końca. W trakcie tych 9 tygodni mogliśmy zobaczyć tysiące propozycji konceptów, wariacji kolorystycznych i atrybutów. Ten ogrom niezwykle cieszy i pokazuje otwartość przyszłych concept artystów. Bardzo też cieszy determinacja, którą wiele osób miało przy zadaniach z renderowania. Jak zwykle był to bardzo inspirujący, kreatywny, ale również napięty czas.

Katarzyna Mairer:

Kurs przebiegał niezwykle intensywnie, a uczestnicy już od pierwszego zadania wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem. Tempo od samego początku było bardzo szybkie.

Dla mnie najbardziej fascynujące stało się obserwowanie postępu, jak prace rozwijały się od nieśmiałych pierwszych szkiców do rozbudowanych, wspaniałych renderów. Powstało wiele niesamowitych i kreatywnych projektów, które staną się świetnym fundamentem do budowania portfolio. Pomimo sporej liczby tematów i ograniczonego czasu, uczestnicy kursu wykazali się dużą dyscypliną. Osiągnięte rezultaty są wyjątkowe nie tylko ze względu na progres kursantów, ale również dlatego, ponieważ ilustrują, jak znakomite efekty może przynieść połączenie pasji z pracą i systematycznym ćwiczeniem.

Małgorzata Śliwka:

Podczas tej edycji Concept Art Master pierwszy raz miałam zaszczyt udzielać wskazówek i porad Kursantom Potęgi Obrazu. Jestem pod wielkim wrażeniem ogromu pasji oraz wytrwałości Uczestniczek i Uczestników, a przede wszystkim wielkich postępów, jakie zrobili podczas kursu. W trakcie szkolenia powstały piękne koncepty, pełne historii i dobrego designu, wszystkim serdecznie gratuluję!.
Absolutorium kursantów

Dlaczego warto było wziąć udział w kursie?

Concept Art Master 4 przyniósł mnóstwo nowości i udoskonaleń:

 • program rozszerzony o 3D
 • kurs Zbrusha w gratisie
 • paczkę zdjęć referencyjnych przygotowanych podczas sesji w naszym studiu, z żywą modelką
 • więcej tematów do wyboru
 • nowe osoby w naszym składzie instruktorskim, a tym samym mocno rozszerzony feedback do prac uczestników

Jak się okazało, te wszystkie nowości mocno przełożyły się na poziom zadowolenia z kursu. W pozytywnych opiniach najczęściej (podobnie jak w poprzednich edycjach) powtarzały się słowa: „feedback” i „portfolio”, a uczestnicy po zakończeniu czwartej edycji pisali:

„Dziękuję wam wszystkim! Te 9 tygodni było niesamowitą przygodą. Pokazaliście mi że mogę być jeszcze lepsza w tym co robię :D Dziękuję!”.

Ten kurs nie uczy jedynie rysunku. Na spotkaniach live dużo się dowiedziałem także o tym, jak wygląda rynek pracy dla concept artysty, oraz jakie jeszcze ważne umiejętności musi posiadać osoba ubiegająca się o to stanowisko, które często samemu nawet nie przyszłyby mi do głowy”.

„Na kursie można stworzyć bardzo dużą część nowego portfolio, ponieważ w ramach każdego zadania uczestnik tworzy gotową do prezentacji planszę”.

Zadania były świetnie dobrane i świetnie ułożone w kolejności ich wykonywania”.

„Przez dwa miesiące prowadzący nieustannie towarzyszyli nam na Discordzie, udzielając rzetelnych feedbacków, które były bezcenną pomocą przy wykonywaniu zadań, które wchodzą w skład kursu”.


„Kurs Concept Art Master jest po prostu niesamowity!” – napisała jedna naszych kursantek po zakończeniu czwartej edycji. A my odpowiemy krótko: To Wy wszyscy jesteście niesamowici! :) Zresztą statystyki mówią same za siebie.

Concept Art Master 4.0 w liczbach!

 • 9 tygodni intensywnej pracy kursantów
 • 133 wspaniale zaangażowanych osób
 • 1285 przesłanych prac i udzielonych feedbacków, które dawaliśmy (prawie) o każdej porze dnia
 • 9 pełnych twórczej energii sesji LIVE
 • 15 godzin materiałów do samodzielnej nauki
 • Aktywne dyskusje na naszym kursowym kanale Discord
 • 58 certyfikatów i 12 potwierdzeń ukończenia kursu

Wspaniale było widzieć, jak uczestnicy dzielą się swoimi certyfikatami na LinkedIn. W tej edycji po raz pierwszy przygotowaliśmy je również w języku angielskim:

Zobacz efekty prac naszych kursantów

No dobrze, ale teraz najważniejsze, czyli wspaniałe prace, które powstały na zajęciach. W tej edycji wiele osób przygotowało bardzo przemyślane i odpowiedzialne projekty, wśród których sporo prezentowało poziom rynkowy. Przyjrzyjmy im się bliżej.

Daria Bilska
Maciej Bryła
Jakub Cyunel
Anna Danielska
Daria Derlińska
Daria Derlińska
Daria Derlińska
Marta Gryglicka-Kupidura
Marta Gryglicka-Kupidura
Daria Grzymkowska
Aliaksandra Hutsich
Łukasz Jureczko
Magdalena Jurczyk
Olga Knop
Agnieszka Krzesińska
Agnieszka Krzesińska
Agnieszka Krzesińska
Julia Ludowicz
Julia Ludowicz
Sofiia Moroz
Julia Piziur
Agnieszka Pranczke
Agnieszka Pranczke
Ron Rumkowski
Ron Rumkowski
Natalia Sikora-Zimna
Paulina Świder
Paulina Świder
Małgorzata Trociuk
Joanna Wołk
Dagmara Woźniczak
Dagmara Woźniczak
Dagmara Woźniczak

Co nasi kursanci napisali w recenzjach o prowadzących?

Czwarta edycja Concept Art Master, o czym już wspomniałem, była pod wieloma względami wyjątkowa. Jednym z tych wyjątkowych elementów był mocno rozszerzony feedback, który kursanci otrzymywali do swoich prac. Podczas tej edycji informacje zwrotne dawały aż trzy osoby i okazało się, że takie spojrzenia z różnych stron, bardzo dobrze się sprawdziło. Dzięki niemu każdy uczestnik mógł rozwijać projekt w kilku wymiarach.

A tak prezentował się cały skład czwartej edycji kursu dla początkujących concept artystów:

Paweł Graniak
Jakub Kaktus Balewicz
Katarzyna Mairer
Małgorzata Śliwka

„Nauczyciele bardzo mili, pomocni i mają ogromną wiedzę, nie tylko na temat concept artu, ale również jak tą wiedzę przekazać i jak nauczać”.

„Osoby prowadzące mają ogromną wiedzę i dają mnóstwo trafnych wskazówek”.

„Wszystkie lekcje były świetnie wytłumaczone”.

Który projekt był według Ciebie najciekawszy?

W tej edycji Concept Art Master jako najciekawszy projekt bezapelacyjnie zwyciężył Potwór. Widać to jasno w wynikach ankiety, w której kursantki i kursanci mogli zaznaczyć najciekawsze zadanie w kursie:

wyniki ankiety

„Uwielbiam projektować potwory. Creature design to moja największa pasja i ucieszyło mnie, że mogę poszerzyć moją wiedzę w tym obszarze”.

Projektowanie potwora jak i projektowanie maszyny wydaje mi się najbardziej kreatywne z pełną dowolnością wyboru”.

„Wybieram postać, bo można było sprawdzić się w anatomii człowieka i dużo poćwiczyć, nauczyć się od podstaw. Może było mniej kreatywne niż potwór (gdzie można było zrobić dowolny kształt), ale dzięki temu można było sprawdzić czy nasza postać jest w miarę realistyczna”.

„Proces szkicowania z plamy bardzo mi się spodobał i otworzył mój umysł na inne rozwiązania i ścieżki, którymi normalnie bym nie podążyła. Render potwora to też była dla mnie niezła przygoda i chyba najwięcej się z niego nauczyłam + sam proces był bardzo przyjemny i odprężający”.

„Najlepiej się czuję przy tworzeniu postaci i potworów, i najlepiej się przy tym bawiłem”.

„Ogólnie wszystkie zadania były ciekawe i bardzo rozwinęły moje umiejętności”.

Jaki projekt był dla kursantów największym wyzwaniem?

Lokacja, projektowanie postaci i środowiska – te trzy zadania wiązały się dla uczestników czwartej edycji kursu z największym wysiłkiem. Tak o tym pisali w swoich recenzjach po kursie:

„Zadania związane z lokacją, ponieważ nigdy wcześniej nie wykonywałam takiego projektu”.

„Projektowanie środowiska, ponieważ nie mam dużego doświadczenia z tworzeniem pełnych ilustracji”.

„Zadanie 3. Czyste szkice postaci. Dużą trudnością było wymyślenie jak mają wyglądać atrybuty i design. Najdłużej robiłam to zadanie”.

„Render postaci, ponieważ moja poważna przygoda z Photoshopem zaczęła się na tym kursie i momentami miałam duże problemy, żeby cokolwiek tam namalować”.

„Postać. Dlatego , że brakowało mi umiejętności rysowniczych ;)”.

Zapisz się do kolejnej edycji Concept Art Master!

„Concept Art Master to kurs na niewiarygodnie wysokim poziomie. To właściwie kompletny przewodnik po najważniejszych zagadnieniach concept artu, jakich znajomość jest konieczna w pracy na takim stanowisku” – cytując Agnieszkę, jedną z naszych studentek, zapraszamy na kolejną edycję. Zapisy na Concept Art Master 5 ruszyły! W piątej edycji nie zwalniamy tempa i tak jak w poprzednich, przygotowaliśmy dla Ciebie program wypełniony po brzegi pracą kreatywną.

Chcesz zacząć swoją przygodę z Concept Artem, przy wsparciu instruktorów i świetnej społeczności? Dołącz do nas już dziś: https://www.potegaobrazu.pl/concept-art-master

Do zobaczenia!

Medium length heading goes here

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique.